Nauczę siebie żyć od początku do szpiku kości, do szpiku, do dna!

Życie jest jak droga. Chcemy dojść nieskończenie daleko, a mamy skończone możliwości. Droga ma różne fragmenty. Jest kręta, jest prosta, pod górkę, z górki… Czasem od kogoś schowanego w krzakach dostaniemy w ryj, czasem będziemy biec zbyt szybko i wypadniemy z drogi, czasem ktoś weźmie nas stopem i podwiezie kawałek, czasem w spiekocie nie ma kogo prosić o pomoc, czasem nie damy rady wyjść pod górę, innym razem przewrócimy się przy zbieganiu,  czasem nas ktoś napoi, innym razem okradnie. Niezliczona jest liczba analogii, symboli, które związują życie z drogą. Życie jest wieczne i droga jest wieczna, nigdy się nie kończy. Czas tu na Ziemi jest jak jeden dzień w czasie wiecznej wędrówki. Ile zdążymy przejść w tym czasie? Jak pięknie jest spotkać kogoś w drodze. Chwycić się za rękę, iść razem. Droga płynie milej, pomocna dłoń, rada cały czas jest obok. Potem stworzyć kogoś nowego. Gdy dla nas już skończy się dzień, ta osoba pójdzie dalej. Na odchodne otrzyma od nas wskazówki, jak iść. Pójdzie dalej w stronę wieczności. Będzie iść dalej, kiedy my zatrzymamy się na nocleg. Recepcjonista spojrzy na nas i będzie wiedział, czy dostaniemy pokój w piwnicy z grzybem na ścianie, czy apartament prezydencki na poddaszu.

Ciągle upadam. Świąt nie przeżyłem duchowo. Na uczelni słabe oceny. Jest źle. Maraton już za dwa tygodnie. Została już tylko nadzieja. „Masz nadzieję? Głupią matkę masz”

2 Komentarze

  1. Jesteś inteligentnym człowiekiem , bez wątpienia posiadasz bogate wnętrze i ty mówisz że nie przeżyłeś świąt duchowo . Słabe oceny to na szczęście stan przejściowy następne będą lepsze, więc głowa do góry :)
    Z nadzieją jest podobnie jak z wiarą widzisz , musimy w coś wierzyć , trzymać się czegoś , podnosić na duchu … nie wierząc w nic nie mając nadziei nasza droga staje się nieznośna , trudniejsza …

    • Dzięki Lenka! Ach jaki ja jestem pazerny na takie miłe słowa :) Mam nadzieję, że masz rację. Nie przeżyłem świąt duchowo, z powodu zwykłego lenistwa duchowego. Trochę wstyd.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.